Výběžek free L!VE 23

Výběžek free L!VE 23

Details
Start:

21 října - 19:00

End:

22 října - 4:00

Click to Register: Click to Register
Venue

Dům kultury Střelnice Rumburk

Slovenského národního povstání 484/29

Rumburk, Czech Republic, 40801

Attack from North, z. s. uvádí festival k oživení kulturního dění Šluknovského výběžku. Akce volně navazuje na Festival Výběžek free LIVE, který pořádal spolek vždy v polovině října a v roce 2018 se konal 20. ročník.
Po jubilejním 20. ročníku Festivalu free Tibet jsem přemýšleli, jak dále pokračovat s festivalem, který zakořenil ve Šluknovském výběžku (konal se postupně v Mikulášovicích, Rumburku, Dolní Poustevně a Varnsdorfu).
21. roční se nově jmenoval Výběžek free LIVE – uskutečnil se v sobota 19. října 2019 v Lidové zahradě Varnsdorf.
22. ročník se konal v Rumburku v roce 2022 a byl velice úspěšný!
20 ročníků festivalu jsme věnovali Tibetu, nyní chceme zaměřit pozornost přímo na náš region. My jsem se tu narodili, máme zde kořeny a máme výběžek stále v srdci. I proto nejsme rádi, že se nejsevernější výběžek republiky postupně vylidňuje a místní lidé zde mají málo vyžití. Na výběžek se „kašle“ – ruší se rychlíky, nemocnice pustnou atd. Naším festivalem chceme na to upozornit, a hlavně pro to něco udělat. Dál se budeme řídit tibetským příslovím: „Slova jsou jen bubliny, činy jsou kapky zlata.“
Co zůstane stejné: 3 scény – hlavní sál a na něm převážně rockové, ska a punk kapely. Menší sál s dýdžeji a třetí scéna – která se promění.
Zachováme i výzdobu sálu s tibetskými praporky, abychom připomněli historii festivalu. Akci, z které nový festival vzešel.
Co se změní. Třetí scéna: Ta bude věnována informacemi o Šluknovském výběžku (historie, obyvatelstvo, známí rodáci atd.) + každý rok by dostalo prostor jedna obec z výběžku, aby se představila + měla by nad akcí záštitu + představit jednu její turistickou atrakci.
Dále budeme prodávat místní produkty – jídlo (čokoláda), pití (sirupy, mošty atd.)
Na Facebooku už jsme založili událost – zde! Budeme postupně dodávat vystupující a další informace. Také se chystáme vytvořit nové webové stránky.
Fanděte nám a těšte se!
Web akce zde http://vybezek-live.cz/